تایپ

یوتایپ، آموزش تایپ سریع و اصولی فارسی و انگلیسی

ظاهرا یکی از عادت‌های ما، آموزش اصطلاحا دیمی خیلی از مهارت‌های کلیدی است. هیچ دقت کرده‌اید که بسیاری از ماها اصلا میانه‌ای با خواندن بروشورهای محصولات تجاری نداریم. به همین خاطر گاهی مدت‌ها از یک محصول اشتباه استفاده می‌کنیم یا اصلا خبردار نمی‌شویم که این محصول چه امکانات جانبی هم دارد.

این موضوع حتی در مورد مهارت‌های به ظاهر ساده زندگی روزمره ما صدق می‌کند.

یکی از این مهارت‌های به ظاهر ساده، تایپ کردن است. شما چطور تایپ با کیبورد را یاد گرفتید؟ الان دو انگشتی تایپ می‌کنید؟ آیا بلد هستید که چندانگشتی یا ده‌انگشتی تایپ کنید، در این صورت این مهارت را چطور یاد گرفته‌اید؟ به حجم تجربه و با آزمون و خطاهای متعدد؟

واقعیت این است که بسیاری از ماها با همین مهارت ساده تایپ کردن صحیح آشنا نیستیم. با توجه به اینکه این روزها، دیگر نوشتن با قلم هر روز کمتر و کمتر می‌شود، دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که نیاز به تایپ کردن روزانه نداشته باشد.

اما اگر بلد نباشید چندانگشتی و صحیح تایپ کنید، هر روز مقدار زیادی از وقت شما تلف می‌شود. مجبور می‌شوید وقت زیادی صرف بازخوانی و ویرایش متون تایپ شده خود کنید.

این موضوع می‌تواند شما و همکارانتان را خسته یا حتی عصبی کنید.

یک چیز پنهان و مورد غفلت این است که تایپ کردن غیراصولی به مرور زمان می‌تواند روی مفاصل انگشت‌های شما تأثیر بد بگذارد. به خصوص عادت بد دو انگشتی تایپ کردن، باعث می‌شود که شما نتوانید به صورت درست کف دست‌ها را روی استراحت‌گیر کیبورد قرار بدهید و به مرور زمان می‌تواند شما را مبتلا به سندرم تونل کارپال کند. در این سندرم یکی از اعصاب دست، تحت فشار بافت‌های اطراف قرار می‌گیرد و شخص مبتلا دچار گزگز در برخی انگشتان خود می‌شود. در مراحل شدید، درمان این سندرم، تنها با جراحی امکان‌پذیر است.

درد دست

یک جنبه دیگر تایپ کردن علمی و درست:

هیچ دقت کرده‌اید که تایپ کردن اصولی، برای خودش وقار و پرستیژ خاصی دارد. تصور کنید که مدیر یک شرکت نسبتا بزرگ هستید، اما گهگاه وقتی همکاران زیرچشمی تایپ کردن دوانگشتی شما را می‌بینند، به شما طور خاصی می‌نگرند و شما خجالت‌زده پیش خودتان تصمیم می‌گیرید، دیگر در پیش دیگران، چیزی تایپ نکنید.

حالا تصور کنید که مثل یک ماشین‌نویس یا کدنویس حرفه‌ای، در حالی که صاف به مانیتور می‌نگرید و نیازی نیست مرتب صفحه کلید را بپایید، به سرعت و با دقت مشغول تایپ هستید، این برای خودش همان طور که گفتم اعتماد به نفس خاصی در بر خواهد داشت.

پس چقدر خوب است که تایپ کردن صحیح را بیاموزید.

اما شما به عنوان یک آدم شاغل و کارمند یا نویسنده، مسلما فرصت چندانی ندارید تا مثل یا کارآموز در کلاس‌های آموزش تایپ شرکت کنید.

نگران نباشید، به تازگی من با یوتایپ آشنا شده‌ام که دوره‌های آنلاین آموزش تایپ فارسی و انگلیسی ارائه می‌دهد.

خوشبختانه برای یادگیری تایپ ده‌انگشتی با یوتایپ، اصلا لازم نیست نرم‌افزاری نصب کنید یا سی‌دی‌های آموزشی سفارش بدهید، همه دروس آنلاین از طریق همان مرورگر اینترنتی شما قابل دسترسی هستند.

قسمت آموزش تایپ انگلیسی که خیلی‌ها علیرغم مهارت خودآموخته تایپ فارسی، در این قسمت ضعف دارند، بسیار قابل توجه است.

یوتایپ انگلیسی

برخی از دروس یوتایپ رایگان هستند اما برای دسترسی به همه آنها، باید مبلغ کمی بپردازید که در مقایسه با آسایش و امتیازاتی که تایپ سریع و صحیح به شما هدیه خواهد داد، واقعا مبلغ ناچیزی است.

رابط کاربری یوتایپ واقعا خوب طراحی شده، ابتدا یوتایپ سعی می‌کند که شیوه انگشت‌گذاری صحیح را به شما آموزش بدهد و بعد قدم به قدم مهارت شما را افزایش می‌دهد و تکنیک‌هایی پایه ساده و کارآمدی را به شما آموزش می‌دهد.

یوتایپ فارسی

همه این دروس هم در داخل مرورگر و بدون نیاز به دانلود فایل یا مصرف پهنای باند خاصی رخ می‌دهد.

دروس مرحله به مرحله و در کمال سادگی و به صورت تعاملی ارائه می‌شوند. هیچ خبری از فشار یا تصور اینکه شما به عنوان یک تازه‌کار باید یک شبکه، ره صد ساله را بپیمایید نیست. در عین حال دروس به صورتی تنظیم شده‌اند که وقت شما را بی‌جهت تلف نکنند.

آدرس سایت

utype.ir